O NAS

DURCON COMPANY OF POLAND

Firma DURCON Company of Poland Sp. z o.o. powstała w Toruniu w 1998 roku. Powołana została przy udziale kapitału amerykańskiego, z zadaniem obsługi rynków Europy Centralnej i Wschodniej. Z czasem jednak geografia aktywności spółki została poszerzona o wszystkie kraje europejskie, a także niektóre rynki na Bliskim Wschodzie.

Zarówno kapitałowo jak i strategicznie spółka należy do amerykańskiej grupy DURCON Incorporated mającej swoją siedzibę w Teksasie.
W wyniku strategicznego i geograficznego podziału w ramach grupy DURCON Incorporated, nasza firma obsługuje bezpośrednio wszystkich klientów europejskich oraz w krajach WNP. Pośrednio zaś docieramy z naszymi produktami do niemal wszystkich zakątków świata.

Stałe poszerzanie asortymentu pozwoliło nam również znacząco odejść od pierwotnego założenia ograniczającego naszą aktywność wyłącznie do rynku mebli i urządzeń laboratoryjnych.
Okazało się bowiem, że zarówno nowe produkty, które pojawiły się w naszej ofercie, jak i wciąż unowocześniany park maszynowy, pozwoliły nam na poszerzenie oferty o dziedziny dalekie od projektów laboratoryjnych.

Dzisiaj równolegle do segmentu laboratoryjnego rozwijamy naszą obecność w takich obszarach jak budownictwo mieszkaniowe i jednorodzinne, inwestycje biurowe, projekty instytucjonalne i użyteczności publicznej, itp.